GÜMÜŞHANE E TİPİ KAPALI VE AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU

SAĞLIK BİRİMİ FAALİYETLERİ

 

SAĞLIK BİRİMİ

 

Kurumumuzun C blok çatı katında bulunan, kurum revirinde sağlık hizmetleri yürütülmektedir. Bu bölümde 1 doktor odası, Diş Ünitesi ve psiko-sosyal uzmanları için görüşme odası bulunmaktadır.

Hükümlü ve tutuklular ile personelin muayeneleri İl Sağlık Müdürlüğünce tespit edilen aile hekimleri tarafından yapılmakta, gerekli görülen hükümlü ve tutuklular yine bu hekimler tarafından,  İlde mevcut sağlık kuruluşlarına sevk edilmektedirler. Acil durumlarda ise 112 acil servis hizmetlerinden yararlanılmaktadır.

 

Koruyucu Sağlık Hizmetleri

Koruyucu sağlık hizmetleri hükümlü/tutuklunun kurumumuza girişi ile başlamaktadır. Tüm hükümlü/tutuklulara sağlık dosyası çıkartılarak yapılan muayene ve tedavi işlemleri sağlık dosyasında muhafaza edilmektedir. Kurumumuz mutfak, berber hane, çay ocağında çalışan personel ve hükümlü/tutuklunun periyodik olarak portör muayeneleri 3 ayda bir yaptırılmaktadır. Kurumumuzda ki içme suyu ile ilgili numunelerin tahlilleri 3 ayda bir periyodik olarak merkeze bağlı halk sağlığı laboratuarında yaptırılmaktadır. İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli olarak yapılan planlama ile belli dönemlerde hükümlü ve tutukluya Hepatit aşısı yaptırılmıştır. Ayrıca  değişik tarihlerde Trabzon Gezici mobil tarama aracı ile hükümlü/tutukluya verem taraması yaptırılmıştır. 

 

 

Gümüşhane E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2013 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 11.11.2013 ] - Webmaster :Recep KARASAPAN
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.